bahar

bahar

بازي هدفمند(بخش اول)

  16 فروردين, 1393

بازي هدفمند(بخش اول)

تماشاي بچه ها به هنگام بازي خواه نيش هايشان تا بناگوش باز شده باشد و خواه ابروهايشان تا بناگوش باز شده باشد و خواه ابروهايشان سخت به هم گره خورده باشد، كاري است بس شگفت انگيز. آنان با چنان دقت و تمركزي هر چيز تازه اي را مي آزمايند، شور و اشتياقي كه در هر تلاش تازه اي از خود نشان مي دهند و لذتي كه از فراگيري هر مهارت تازه اي مي برند نشان مي دهد كه براي اين كاشفين جوان  بازي شغل مهم و جدي به شمار مي رود. بازي روشي است براي شناخت دنياي اطرافشان ، ساير افراد و خودشان براي سنجش توانايي ها و رفع محدوديت ها ي آنها . براي تسخير هر چيزي ، از قلعه هاي ماسه اي گرفته تا اصول اوليه ي تعاملات اجتماعي.

اين نخستين سال ها حاوي فرصت هايي بي نظير و تكرار نشدني براي شما به عنوان يك مادر يا پدر هستند كه بتوانيد استعدادهاي بالقوه كودكتان را شكوفا سازيد. مغز فرزند شما يك كار در حال انجام است كه عميقا تحت تاثير محيط اطرافش قرار دارد و هر چيزي كه كودك در معرض آن قرار بگيرد و يا قرار نگيرد تاثيري مادام العمر بر او خواهد داشت. ممكن است اين حقيقت شما را كمي بترساند ولي نگران نباشيد زيرا حقايق اميدواركننده ديگري نيز وجود دارد، نخست اينكه كودكان مستعد يادگيري متولد مي شوند. دوم، والدين فطرتا سخت مي كوشند تا انگيزه هاي مورد نياز براي رشد و شكوفايي استعدادهاي فرزندانشان را ايجاد كنند و مهم تر از همه اينكه از آنجايي كه بازي براي كودك ابزاري است براي يادگيري، مسلما پرداختن به اين وظيفه بايد هم براي پدر و مادر و هم براي كودك مسرت بخش باشد.

نام: پاتريك

تاريخ تولد: 7 اسفند 1364

سن 25

شخصيت : تنبل، خنگ،مهربان، شكمو

دوست صميمي: باب اسفنجي

محل زندگي: زير يك سنگ سياه

محل كار: در بعضي از قسمت ها در رستوران آقاي كرابس

غذاي مورد علاقه: هر چي تو ظرفش باشه

رنگ مورد علاقه: صورتي

 

او هنوز آنقدر بزرگ نشده است كه بتواند تصوير اشيا بي جان و يا مناظر طبيعي را بكشد، و شما قادر به تشخيص بيشتر چيزهايي كه او خلق مي كند نخواهيد بود. اما هر كودك نوپا داراي يك هنرمند دروني است كه ميل شديدي به تجلي يافتن دارد. با مهيا نمودن رنگ ها و ابزارهاي ساده اي كه حتي كوچكترين دست ها هم بتوانند آنها را در دست بگيرند به آزاد كردن اين روح خلاق كمك كنيد. • انواعي از رنگ هاي غير سمي را در كاسه ها يا قوطي ها ي فلزي بيسكويت بريزيد. وسايل مختلف نقاشي را نيز فراهم كنيد از جمله: قلم مو، اسكاج يا ابر ظرفشويي كه به قطعات كوچك در آمده اند. • به كودك نشان دهيد كه چطور مي تواند رنگ افزارهايش را به داخل رنگ فرو برده و بر روي كاغذ غلتانده و يا بكشد. سپس بگذاريد او اين كار را با رنگ ها و طرح هاي مختلف امتحان كنيد. به خاطر داشته باشيد كه در اين سن روش درست يا نادرست وجود ندارد پس بگذاريد او اثري را بيافريند كه از درونش به او الهام مي شود نه آن چيزي را كه شما مي خواهيد. • هرگاه احساس كرديد كودك نيازمند كمي راهنمايي از سوي شماست چند شكل بزرگ هندسي بكشيد و اجازه دهيد كه او آنها را رنگ كند اما توقع نداشته باشيد كه از خط بيرون نزند. • مراقب باشيد كه ترس شما از ريخت و پاش و كثيف كاري مانع از برخورداري كودك از لذت و تفريح اين بازي نشود. يك كاغذ خيلي بزرگ را روي سطحي قابل شست و شو مانند ميز يا كابينت آشپزخانه بچسبانيد و وقتي كارهاي اين پيكاسوي كوچولو تمام شد او را به داخل حمام بياندازيد.

پيشرفت مهارت ها:

كودك در سي ماهگي تازه دارد مي فهمد كه مي تواند اثري را خلق كند. خواه اين اثر خط خطي كردن با يك مداد رنگي باشد خواه يك نقاشي برگرفته از حركات مقوايي يك قلمو. اگر به او اجازه دهيد كه هرچه مي خواهد بكشد در واقع به او كمك كرده ايد تا به اعتماد بنفس در اين زمينه دست يابد كه مي تواند خود را به شكلي قابل رويت مطرح نمايد. تبديل اشيا معمولي روزمره به ابزارهاي هنري همانند كنترل حركات ظريف و هماهنگي چشم و دست در او بهبود مي بخشد.

 بيان خلاق

 هماهنگي چشم-دست

 مهارت هاي حركتي ظريف

 تحريك حس لامسه

قوانین

تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

ما را دنبال نمایید